Sunday, December 2, 2012

BAC-ul si alte povesti de groaza

A trecut ceva timp de cand n-am mai postat, pot spune ca din cauza "aglomeratiei" la PC sau a lenei pur si simplu. Nu stiu daca e ceva normal dar ma apuca lenea cand e vorba sa invat...si in momentul de fata, caietul de romana ma asteapta "deschis si fierbinte" dar Lary refuza sa invete! Nu-mi vine sa cred ca mai am putin si dau BAC-ul!Daca inainte am fost pe post de "psiholog" sa-i motivez pe cei nenorociti, acum sunt eu cea nenorocita. "Norocul" e ca dau la cel mai usor profil, ca deh, la filologie mi-era greu... Dar ce sa fac? Iau de trecere la mate si in rest numai note bune. :-" Totul e un haos...cum frunzele isi pierd viata toamna asa si elevii vara si unii si toamana, si la anul, si peste doi ani si tot asa mai departe. Sper sa fiu din prima admisa...cu 5 la mate si la restul macar peste 7.50...mandria mea nu ma lasa sa fiu mai prejos! Si in cele din urma daca sunt norocoasa eleva cu premiul "admisa", urmeaza admiterea la facultate, daca la liceu totul era pentru o diploma care era cheia pentru orice, efemer mai degraba, acum la facultatea e "etern". Cand te gandesti ca ar trebui sa fi printre cei 60(?) sau chiar mai putin de norocosi...si eu vreau bursa! Doar 15 pot avea...*sighs* doar 15!!! Si sa platesc 3000 + de milioane nu pot...e criza! Si cam atat pentru azi! Daca imi dau drumul la scris incant lumea cu scrieri filosofie sau cine stie ce opere...

Friday, July 27, 2012

DIVISION

Last night when I was trying to sleep but I couldn't because it was too fucking hot, I was thinking...mom will give me money, dad also, maybe even gradmother...and I was like...wtf I'm gonna do with a lot of money...and then BOOM! I thought of DIVISION...and now when I'm thinking of it my heart skips a beat...should I buy it? I don't know why but I have a feeling that something it's going to happen...like a deja-vu >.< I don't know why, but lately these happenings are so known to me. It's really scary! T_T Anyway, if I get enough money I'll buy it. keke <333 I'm wondering...it's my engrish corect?

Tuesday, July 24, 2012

Shopping si iar shopping

Desi detest putin shoppingul din cauza persoanelor nehotarate [si eu,OFC], acum mai nou il ador! Si ce nu e mai superb decat niste reduceri!? Ahhh...Ce ar dori o femeie sa auda..."Te iubesc" sau "50% reducere", sorry boys but I'd prefer the second choice. keke Si cum acest vis a devenit si realitate, New Yorker-ul mi-a facut un cadou de neuitat...am luat niste haine...ahhh <333 Un pulover lung, negru [desi suntem in mijlocul verii, dar sa fii nebun sa nu dai 20 de lei de la 75!!] si meh...nelipsitul tricou cu un text fffuuu "GOOD GIRLS LOVE BAD BOYS"...cum sa nu-mi placa? Un maieu, ce maieu, rochie cum ar spune Caty...o curea asa de ROCK../laughs Deci le ador!!! Mai vroiam ceva dar de unde bani? sobs ; ; Si OMG I can't wait for DIVISION...deja ma desfat cu IBISTSU care e awwwn <3 Ruki e prea cool...si cum priveste camera...te da pe spate! LOL Si smenarul meu tricou cu "ARE YOU FUCKING KIDDING ME?". O sa fim epice pe strada! Mada in mijloc cu "SO SWEET" si Cata si cu mine cu "ARE YOU FUCKING KIDDING ME?"...me gusta!

Tuesday, June 19, 2012

Ohoho...

A trecut ceva timp de cand am postat ultima data...deh lenea...macar acum la sfarsit de scoala sa spun si eu niste vorbe frumoase, doar sunt o eleva eminenta, nu? laughs Am avut un an "nou" ca de, n-am scris de anul trecut, foarte...special! A venit o colega noua, imi e asa drag de ea incat imi vine sa-i fac cunostinta cu peretele, dar imi este teama, e cam timid el si deh...cum sa dea...cu capul de ea? keke Si acum sa-mi confesez sentimentele...Mada...ai shi te ru...p! laughs Tot erai talica suparata ca n-am pomenit nimic de tine! Chiar imi pare rau...cum ne-am fost asa de ingrata? lol Si asa incep drama... Sper ca maine sa fie ultima zi...mi s-a luat de scoala si vreau sa incep meditatile la engleza si romana...cineva tot trebuie sa ia admiterea ca deh...nu pot s-o las pe Chou singurica...ma bate! Jaa <3

Saturday, December 17, 2011

Party on!

I feel so damn great today, I want a party, seriously, since I woke up, I feel like dancing, singing, screaming, but what makes me more energetic it's the guitar that I hear, it's like spoiling to my ears.
Guess what it's the most important "must do" now? Listening rock. Even though for Monday I have a lot to learn, at french, at physycs, at literature and so on. But who cares? I hope I'll get great marks, I'll study tomorrow.
And 'Time of Dying' of Three Days Grace sounds great. What can make me more happy than this?

Friday, December 9, 2011

A friend in need is a friend indeed!

Today was awesome! I went to Caty's house and we spent it so damn good, I laughed about my info teacher, he said "panarama" and since then I've been using it. And we tried to do something in WORD and we kind of messed it up. That teacher was hilarious, maybe "panarama" and then we went out with Mady. <3 The city is so amazing on Christmas, "panarama". God, I'm gonna use this word until I'll be bored of it.
And now we're playing "Fazan" dunno its name in english. It's so weird and in the same time funny.
Still playing. <3

"Cine nu spera, nu dispera." - Seneca Medeea

In cazul meu, cine spera, dispera!
Azi n-a fost o zi prea stralucita, profa de engleza m-a "binecuvantat" cu un test cu 10 verbe neregulate. Sincera, de cand am inceput sa invat engleza, clasa aV-a, nu m-a pus nimeni sa le invat si acum hocus pocus preparatus ne-a dat test, timp 10 minute. Care?!, ca l-am facut intr-un minut, desi am stat sa ma corectez. Dar degeaba, tot am gresit, logic.
Si week-end-ul asta se va lasa cu "toceala", trebuie sa invat pentru proiectul de la romana, desi n-am chef de nimic, deja ma gandeam ce nota voi lua la engleza, daca iau 1 imi iese 7, deci mai bine de atat nu se poate. LOL
Acum pregatesc materialul de "tocit" si ma duc la Caty <3 sa-l editez si sa facem pentru inca 2 fete. T.T As iesi si afara, dar ma seaca lenea.
Jaa <3