Sunday, December 2, 2012

BAC-ul si alte povesti de groaza

A trecut ceva timp de cand n-am mai postat, pot spune ca din cauza "aglomeratiei" la PC sau a lenei pur si simplu. Nu stiu daca e ceva normal dar ma apuca lenea cand e vorba sa invat...si in momentul de fata, caietul de romana ma asteapta "deschis si fierbinte" dar Lary refuza sa invete! Nu-mi vine sa cred ca mai am putin si dau BAC-ul!Daca inainte am fost pe post de "psiholog" sa-i motivez pe cei nenorociti, acum sunt eu cea nenorocita. "Norocul" e ca dau la cel mai usor profil, ca deh, la filologie mi-era greu... Dar ce sa fac? Iau de trecere la mate si in rest numai note bune. :-" Totul e un haos...cum frunzele isi pierd viata toamna asa si elevii vara si unii si toamana, si la anul, si peste doi ani si tot asa mai departe. Sper sa fiu din prima admisa...cu 5 la mate si la restul macar peste 7.50...mandria mea nu ma lasa sa fiu mai prejos! Si in cele din urma daca sunt norocoasa eleva cu premiul "admisa", urmeaza admiterea la facultate, daca la liceu totul era pentru o diploma care era cheia pentru orice, efemer mai degraba, acum la facultatea e "etern". Cand te gandesti ca ar trebui sa fi printre cei 60(?) sau chiar mai putin de norocosi...si eu vreau bursa! Doar 15 pot avea...*sighs* doar 15!!! Si sa platesc 3000 + de milioane nu pot...e criza! Si cam atat pentru azi! Daca imi dau drumul la scris incant lumea cu scrieri filosofie sau cine stie ce opere...

Friday, July 27, 2012

DIVISION

Last night when I was trying to sleep but I couldn't because it was too fucking hot, I was thinking...mom will give me money, dad also, maybe even gradmother...and I was like...wtf I'm gonna do with a lot of money...and then BOOM! I thought of DIVISION...and now when I'm thinking of it my heart skips a beat...should I buy it? I don't know why but I have a feeling that something it's going to happen...like a deja-vu >.< I don't know why, but lately these happenings are so known to me. It's really scary! T_T Anyway, if I get enough money I'll buy it. keke <333 I'm wondering...it's my engrish corect?

Tuesday, July 24, 2012

Shopping si iar shopping

Desi detest putin shoppingul din cauza persoanelor nehotarate [si eu,OFC], acum mai nou il ador! Si ce nu e mai superb decat niste reduceri!? Ahhh...Ce ar dori o femeie sa auda..."Te iubesc" sau "50% reducere", sorry boys but I'd prefer the second choice. keke Si cum acest vis a devenit si realitate, New Yorker-ul mi-a facut un cadou de neuitat...am luat niste haine...ahhh <333 Un pulover lung, negru [desi suntem in mijlocul verii, dar sa fii nebun sa nu dai 20 de lei de la 75!!] si meh...nelipsitul tricou cu un text fffuuu "GOOD GIRLS LOVE BAD BOYS"...cum sa nu-mi placa? Un maieu, ce maieu, rochie cum ar spune Caty...o curea asa de ROCK../laughs Deci le ador!!! Mai vroiam ceva dar de unde bani? sobs ; ; Si OMG I can't wait for DIVISION...deja ma desfat cu IBISTSU care e awwwn <3 Ruki e prea cool...si cum priveste camera...te da pe spate! LOL Si smenarul meu tricou cu "ARE YOU FUCKING KIDDING ME?". O sa fim epice pe strada! Mada in mijloc cu "SO SWEET" si Cata si cu mine cu "ARE YOU FUCKING KIDDING ME?"...me gusta!

Tuesday, June 19, 2012

Ohoho...

A trecut ceva timp de cand am postat ultima data...deh lenea...macar acum la sfarsit de scoala sa spun si eu niste vorbe frumoase, doar sunt o eleva eminenta, nu? laughs Am avut un an "nou" ca de, n-am scris de anul trecut, foarte...special! A venit o colega noua, imi e asa drag de ea incat imi vine sa-i fac cunostinta cu peretele, dar imi este teama, e cam timid el si deh...cum sa dea...cu capul de ea? keke Si acum sa-mi confesez sentimentele...Mada...ai shi te ru...p! laughs Tot erai talica suparata ca n-am pomenit nimic de tine! Chiar imi pare rau...cum ne-am fost asa de ingrata? lol Si asa incep drama... Sper ca maine sa fie ultima zi...mi s-a luat de scoala si vreau sa incep meditatile la engleza si romana...cineva tot trebuie sa ia admiterea ca deh...nu pot s-o las pe Chou singurica...ma bate! Jaa <3