Saturday, December 17, 2011

Party on!

I feel so damn great today, I want a party, seriously, since I woke up, I feel like dancing, singing, screaming, but what makes me more energetic it's the guitar that I hear, it's like spoiling to my ears.
Guess what it's the most important "must do" now? Listening rock. Even though for Monday I have a lot to learn, at french, at physycs, at literature and so on. But who cares? I hope I'll get great marks, I'll study tomorrow.
And 'Time of Dying' of Three Days Grace sounds great. What can make me more happy than this?

Friday, December 9, 2011

A friend in need is a friend indeed!

Today was awesome! I went to Caty's house and we spent it so damn good, I laughed about my info teacher, he said "panarama" and since then I've been using it. And we tried to do something in WORD and we kind of messed it up. That teacher was hilarious, maybe "panarama" and then we went out with Mady. <3 The city is so amazing on Christmas, "panarama". God, I'm gonna use this word until I'll be bored of it.
And now we're playing "Fazan" dunno its name in english. It's so weird and in the same time funny.
Still playing. <3

"Cine nu spera, nu dispera." - Seneca Medeea

In cazul meu, cine spera, dispera!
Azi n-a fost o zi prea stralucita, profa de engleza m-a "binecuvantat" cu un test cu 10 verbe neregulate. Sincera, de cand am inceput sa invat engleza, clasa aV-a, nu m-a pus nimeni sa le invat si acum hocus pocus preparatus ne-a dat test, timp 10 minute. Care?!, ca l-am facut intr-un minut, desi am stat sa ma corectez. Dar degeaba, tot am gresit, logic.
Si week-end-ul asta se va lasa cu "toceala", trebuie sa invat pentru proiectul de la romana, desi n-am chef de nimic, deja ma gandeam ce nota voi lua la engleza, daca iau 1 imi iese 7, deci mai bine de atat nu se poate. LOL
Acum pregatesc materialul de "tocit" si ma duc la Caty <3 sa-l editez si sa facem pentru inca 2 fete. T.T As iesi si afara, dar ma seaca lenea.
Jaa <3

Tuesday, December 6, 2011

Motto idea!

De cand am luat un MEGA week-end m-am plictisit, desi vineri am incasat o pedeapsa care tine si acum, dar cand e greu ma adaptez.
A trecut ceva timp de cand am mai simtit cum trece timpul la PC. De vineri am tot citit. In sfarsit am terminat Luna Plina! <3 A fost destul de interesanta, de la 1 la 10, ar merita 8, adica very good. ;))
Apoi Alexandru Lapusneanul, chiar nu-mi plac scrierile romanesti, nu cred ca mi-a atras atentia, mai mult am citit-o de dragul de a termina si chiar am terminat-o in sfarsit. Then, alta care, de data asta o comedie, Chirita, e chiar genul meu, dar mi-a fost putin greu s-o citesc la pasajele in franceza, I'm not that good at it, shy :">
In cele de urma, o carte de dragoste, Evadare spre iubire, la inceput OMG in sfarsit un personaj complex [tipul main] ,dar n-a fost asa, a fost chiar foarte simplu, conturat mai degraba la inceput pentru a da senzatia de ceva maret, dar hai treaca mearga un 6, fine.
Si in sfarsit school, s-a dus mirificul week-end si a inceput infernul, deja m-a secat in primele 2 zile, unii se straduiesc asa de mult sa arate prostia lor autohtona. pff

Dupa un timp de clocire, m-am gandit ca fiecare post sa aiba un motto [sau numele unei melodii], astazi chiar n-am stat sa ma gandesc, oricum unele vor fi originale, by me.
Acum urmeaza o scena de teatru si trebuie sa plec...jaa <3

Sunday, December 4, 2011

My first post here, hihihi ^.^


Sunt chiar plictisita, de cand m-am trezit n-am facut nimic, lenea asta chiar ma omoara. Mai trebuie sa citesc "Chiritele", dar nu pot, adorm, daca era ceva action mai ziceam dar, asa? haha

Maine scoala! Cred ca o sa dorm mult si bine la ore, am si un test. T_T Daca stiam ca dam test la romana optional si ne chinuie cu gramatica...alegeam altceva. Si mai rau!!! Am un frate ugh, nu pot sa stau pe ascuns linistita la PC ca se duce el la mama sa ma parasca, si are 15 ani. T.T What an idiot! 
Cam atat, sa nu ma prinda. ;)) Jaa <3 Special pentru Momo. <333