Sunday, December 2, 2012

BAC-ul si alte povesti de groaza

A trecut ceva timp de cand n-am mai postat, pot spune ca din cauza "aglomeratiei" la PC sau a lenei pur si simplu. Nu stiu daca e ceva normal dar ma apuca lenea cand e vorba sa invat...si in momentul de fata, caietul de romana ma asteapta "deschis si fierbinte" dar Lary refuza sa invete! Nu-mi vine sa cred ca mai am putin si dau BAC-ul!Daca inainte am fost pe post de "psiholog" sa-i motivez pe cei nenorociti, acum sunt eu cea nenorocita. "Norocul" e ca dau la cel mai usor profil, ca deh, la filologie mi-era greu... Dar ce sa fac? Iau de trecere la mate si in rest numai note bune. :-" Totul e un haos...cum frunzele isi pierd viata toamna asa si elevii vara si unii si toamana, si la anul, si peste doi ani si tot asa mai departe. Sper sa fiu din prima admisa...cu 5 la mate si la restul macar peste 7.50...mandria mea nu ma lasa sa fiu mai prejos! Si in cele din urma daca sunt norocoasa eleva cu premiul "admisa", urmeaza admiterea la facultate, daca la liceu totul era pentru o diploma care era cheia pentru orice, efemer mai degraba, acum la facultatea e "etern". Cand te gandesti ca ar trebui sa fi printre cei 60(?) sau chiar mai putin de norocosi...si eu vreau bursa! Doar 15 pot avea...*sighs* doar 15!!! Si sa platesc 3000 + de milioane nu pot...e criza! Si cam atat pentru azi! Daca imi dau drumul la scris incant lumea cu scrieri filosofie sau cine stie ce opere...

No comments:

Post a Comment